Лялька-мотанка  - захисниця

 

 

      Як виглядає лялька-мотанка, і чому вона так називається? Можливо ви бачили фото ляльки-мотанки в Інтернеті, чи побували в Київському Музеї іграшок, а можливо вам поталанило, і чудодійна лялечка дісталась вам у спадок від прабабусі. В будь-якому випадку, ви напевне звернули увагу, що мотанка - це лялька без обличчя. Очі, брови, вуста, ніс ніколи не промальовувалися в ляльках -оберегах. І це зовсім не тому, що наші предки не вміли малювати.

      Згідно давніх вірувань, безлика лялька не зможе стати чиїм-небудь двійником, а отже - ніколи не принесе шкоди людині. Причому ні навмисно, ні випадково.

      Слав’яни були впевнені: лялькам-оберегам не можна малювати обличчя ще й тому, що через очі ляльки в її господаря може вселитися злий дух.

beregunya 5

    Лялька-мотанка "Берегиня"

Тверда основа.

Розмір: 17 см.

Матеріали: атласні та хб тканини, швейні , шовкові та в,язальні нитки,

хустка, стрічки, намисто з бісеру, тасьма, мереживо.

 Червоний колір здавна вважається захисним.

Тому ляльку-берегиню в червоному можна поставити навпроти вхідних дверей,

вона буде захищати вашу домівку від проникнення поганої енергії.

Ціна: від 100 грн.

 

 

  Для того, щоб наділити маленьку ляльку-мотанку великою магічною силою, на ляльковому обличчі нитками чи стрічками виплітали кольоровий хрест - давній могутній символ Сонця.

      Чому лялька зветься мотанкою? Справа в тому, що виготовлення цієї магічної іграшки - цілий ритуал, і використовувати ножиці, голки та інші колючо-ріжучі предмети заборонялося. Клаптики тканини рвали на менші клапті, скручували нитками - і ось вона, лялька-мотанка.

      Під час створення ляльки-мотанки кожна дрібниця має своє значення. Так, нитки намотували по ходу Сонця ( із сходу на захід), по спіралі (символ безкінечності духовного життя). При цьому бажали людині для якої робився оберіг добра і щастя, міцного здоров’я, начитували молитви.

      Доречі, робити ляльку-мотанку як оберіг треба було тільки в "хороший" період (краще взимку). Невдалим часом були свята і вихідні дні, а також середа і п’ятниця ( в ці дні займатися рукоділлям вважалося за гріх).

     Не можна було мотати ляльку-оберіг вночі, коли відьми і русалки виходять на прогулянку.

beregynya v zelenomy

    Лялька -мотанка "Берегиня"

Тверда основа.

Розмір 17 см.

Матеріали: хб тканини, хустка з люрексом, мереживо, бісер,

стрічки, швейні та в,язальні нитки.

  Зелений колір з рослинним орнаментом - символ Матінки-Природи.

Природу шанували, бо вона давала все для життя і здоров,я.

Таку мотанку можна поставити біля мішечків з лікарськими травами.

Вона буде гарним подарунком із побажаннями здоров,я, та довголіття.

Ціна: від 100 грн.

    Дуже строго дотримувалися ще одного правила: змайструвати ляльку-мотанку так, щоб вона стала оберегом потрібно було за один раз, не відкладаючи роботу на потім, чи на завтра. Вважалося, що зроблене вдруге перекреслює те, що було створено вперше, і таким чином оберіг втрачає свою силу.

     Для виготовлення  мотанки-оберегу брали клаптики ношеного одягу, до того ж "щасливого" - того, який носили в найкращі періоди життя, не затьмареного ні бідами, ні хворобами чи бідністю, ви чи ваші родичі.

mama z dytynou 3

Лялька-мотанка "Мати з дитиною".

Тверда основа.

Розмір 30 см.

Матеріали: бязь, хб тканини, шовкові тканини, атлас, тасьма, бісер,

шовкові нитки, хустка, мереживо.

Це лялька-оберіг молодої матері і дитини, вагітних жінок.

Символ прибутку і продовження роду.

Таку лялечку варто поставити у кімнаті породілі чи вагітної жінки.

Ціна: від 350 грн.

 

     Розмір ляльки-мотанки визначався відстанню від кінчика вказівного пальця до зап’ястка.При виготовленні оберегів для хлопчиків чи чоловіків використовували синій, чорний і червоний кольори.  Для дівчат, жінок - білий, червоний, зелений та жовтий.

     Доречі, якщо іграшки-обереги робили для старших діток, їх обов’язково підзаряджали - власник ляльки-мотанки не повинен був розлучатися з нею на протязі 28 днів (місячний цикл). І господар і лялька разом їли, спали, ходили на прогулянку. Та при цьому мотанку не виставляли на показ, берегли, як зіницю ока. Вважалося, що такий оберіг служить від 3 до 7 років.


2016-06-21 | Audel

What lietiabrng knowledge. Give me liberty or give me death.


2018-02-19 | Віка

Очень помогло. Спасибо.*,


Контакты
example2

Мотанка

Украина
Киевская обл., г. Обухов
ул.Киевская 119
магазин 'Дизайн'
(возле м-н 'Велика кишеня')

Email: birkina@i.ua

Тел: (098) 481-09-43
Поиск по сайту

Добавить комментарий